Stránky

středa 29. dubna 2015

Jak si hrát a nezlobit….


Dovolím si Vám nabídnout postup na zhotovení obrázku, který můžete použít jako základ přáníčka, bloku nebo si jej pověsit jen tak…
 
Co budeme potřebovat:

Akvarelovou čtvrtku A4, razítka, anilinové vodovky, Dylusions spreje, Archival Ink, rozprašovač, vodní štětec, šablonu a bílé gelové pero nebo lakový popisovač.

Nejdříve si čtvrtku pomocí rozprašovače postříkáme vodou a pak použijeme sprej Dylusions

Já jsem použila odstíny: SQUEEZED ORANGE, VIBRANT TURQUOISE a CHERRY PIE 


Nastříkanou barvu jsem ještě přestříkala vodou z rozprašovače, aby se barvy pěkně slily. Necháme uschnout, případně můžeme urychlit schnutí pomocí horkovzdušné pistole na embossing.


Papír velikosti A4 jsem rozpůlila a orazítkovala razítky Dylusions - "Clearly Doodle Parts"  voděodolnou razítkovací barvou Archival Ink od Ranger

Stejně tak jsem postupovala i s razítkem od Stapotique Vogel klein.


Nyní nastává část, kdy se vrátíte do dětských let a bude si vymalovávat…
Pro vymalování jsem použila vodní štětec, který jsem naplnila inkoustem ze spreje Dylusions Cherry Pie. Sprej si jednoduše odšroubujete a opatrně nalijete do zásobníku vodního štětce. Pokud disponujete více vodními štětci, je to skvělá možnost vybarvování stejným odstínem barvy. Pokud vlastníte (stejně jako já) pouze jeden, tak to nedělejte. Strávila jsem půl dne čištěním štětce a ještě teď malinko pouští růžovou :-)  Takže na řadu přišly „obyčejné“ anilinové barvy, kterými jsem vše ostatní vymalovala.
Bílé prvky jsou udělány bílým lakovým popisovačem Edding

Ještě jsem si usmyslela, že by se mi tam hodily vosičky od Stampendous. Protože jsem potřebovala, aby byly žluté a neprosvítala podkladová barva, použila jsem na vymalování žlutou akrylovou barvu.


Na takto vymalovaný obrázek jsem přiložila šablonu s kytičkami, na kterou jsem nastříkala čistou vodu a ihned vysušila papírovým ubrouskem. Voda vám „odbarví“ podklad a tím dosáhnete jemného stínu se vzorem šablony.


Okraje jsou zablendovány barvou Distress Ink Vintage photo.


Celou zadní stranu obrázku potřeme tekutým lepidlem Herkules a přilepíme na tvrdý karton. Zatížíme, aby se nám stejnoměrně přilepil a krásně vyrovnal.
Ještě obrázek přelakujeme tenkou vrstvou bezbarvého matného laku, tím krásně vystoupí barvy. Lak zároveň ochrání obrázek před poškozením.


A tady je výsledek:


Budete-li mít chuť si hrát, zapojte svoji fantazii a máte o čas postaráno :-)

Zde je ještě pár ukázek mého "hraní" 

Foto a text: Locky
2 komentáře:

  1. Tak takovéto hrání s papírem miluju ,přesně muj šálek kávy :) užasná práce,krásné výtvory ....

    OdpovědětVymazat
  2. :-) děkuji, čím jsem starší, tím víc mě to táhne k dětským radostem...

    OdpovědětVymazat